Martin Římský: reportáž z Prahy

Jako každý rok tak i letos elitní výběr žáků čtvrtého ročníku odcestovali společně s paní učitelkou Skopalíkovou do našeho hlavního města. Během tohoto třídenního maratonu mezi pražskými památkami a literárními výklady jsme si užili spoustu zábavy.

V den odjezdu jsme se setkali na nádraží a po několikahodinovém transportu vlakem jsme se propracovali až k určenému cíli cesty. Po krátkém načerpání sil a odložení věcí v hotelu Taurus jsme se vydali do sychravého počasí navštívit vilu bratří Čapků. Stejný den nás večer také čekalo Národní divadlo a představení hry Carla Goldoni Sluha dvou pánů. Jako strojaři jsme odložili montérky a vydali se jako manažeři v oblekách do divadla. Herecký výkon Miroslava Donutila byl excelentní a komediální role sluhu Truffaldina mu parádně sedla.

Dalšího rána nás uvítala luxusní snídaně, kterou náš pokoj na poslední chvíli stihl. V tomto dni jsme mimo jiné navštívili i katedrálu sv. Víta. Zde se k nám přidala i průvodkyně, která na první pohled působila jako by v katedrále žila celý svůj život a její výklad byl poutavý, historicky přesný i doplněný aktuálními událostmi. Následoval průchod Zlatou uličkou a menší rozchod v okolí hradu. Po obědě jsme se vydali dobýt Armádní muzeum a na oslavu vítězství jsme u tanku pořídili zajímavé fotky. K večeru se nám podařilo přemluvit naši milovanou paní učitelku a vzali jsme ji do „nealkoholického“ baru kde jsme si dali společně pár skleníček „oranžády“. Páteční ráno čili poslední den v Praze byl pro náš pokoj celkem chaotický, jelikož jsme nestihli snídani a sbalit si věci. Avšak vše dobře dopadlo a ještě před odjezdem zpátky do rodné Olomouce jsme vyšplhali na Žižkovský vysílač. Prahu velice užili jak po kulturní stránce, tak i po zábavné a rádi jsme svoje zážitky sdíleli a vyměňovali zpáteční cestou ve vlaku domů.

Římský Martin 4. A