Office 365

Přístup k Office 365 je na stránce školy www.spssol.cz položka menu Office (položka E-mail vede přímo na školní mail), nebo na stránce   www.office.com (vpravo nahoře přihlásit se), nebo přímo na stránce login.microsoftonline.com , kde zadáte jméno a heslo.

Jméno: prijmeni.jmeno@spssol.cz

(napište stejné jméno, jako pro přihlášení se k PC ve škole a přidejte @spssol.cz)

Heslo: napište stejné heslo, jako pro přihlášení se k PC ve škole

Office si může každý student i učitel nainstalovat až na 5 domácích PC/notebooků, t.j. nemusíte používat Office v internetovém prohlížeči, ale jako běžnou aplikaci fungující i bez internetu.

Studenti a učitelé mohou bezplatně používat následující programy:

OneNote Online umožňuje vytvářet, upravovat a sdílet onenotové poznámkové bloky v prohlížeči. K poznámkovým blokům se dostanete z libovolného zařízení. Můžete pořizovat poznámky, sledovat úkoly a současně spolupracovat s ostatními.

Poštovní aplikace Outlook vám umožňuje používat e-mailový účet v libovolném webovém prohlížeči. Můžete si přizpůsobit vzhled doručené pošty a zpráv, určit způsob zpracování a ukládání zpráv a vytvořit pravidla pro správu příchozí pošty.

Upozornění: Do doby aktualizace programu školního poštovního serveru (do jarních prázdnin 2017) je mailová adresa Pošty v Office365 ve tvaru prijmeni.jmeno@spssol.onmicrosoft.com . Učitelé mají svoji mailovou schránku také na adrese prijmeno.jmeno@spssol.cz Po aktualizaci bude mailová adresa jednotná, tedy pouze prijmeni.jmeno@spssol.cz

Kalendář využijete k vytváření a sledování událostí a schůzek. Můžete si vytvořit několik kalendářů, připojit se ke kalendářům jiných lidí a sdílet svůj kalendář s ostatními ve škole.

Sway je inteligentní aplikace, která vám pomůže snadno vytvořit interaktivní webové plátno s vašimi nápady. Jednoduše přetáhněte svůj obsah z různých zdrojů a pomocí vestavěného modulu pro rozložení vytvořte kompaktní prostředí, které bude vypadat skvěle na libovolné obrazovce.

Word Online umožňuje vytvářet, upravovat a sdílet wordové dokumenty v prohlížeči. K dokumentům se dostanete z libovolného zařízení a můžete současně spolupracovat s ostatními.

PowerPoint Online umožňuje vytvářet, upravovat a sdílet powerpointové prezentace v prohlížeči. Prezentace zpřístupníte a přednesete z libovolného zařízení a můžete současně spolupracovat s ostatními.

Excel Online umožňuje vytvářet, upravovat a sdílet excelové sešity v prohlížeči. K sešitům se dostanete z libovolného zařízení a můžete současně spolupracovat s ostatními.

Bezpečně ukládejte, synchronizujte a sdílejte soubory a snadno na nich spolupracujte díky OneDrivu pro firmy. Máte k dispozici prostor o velikosti 1 TB. Můžete synchronizovat soubory na svých vlastních zařízeních používajících Windows, Android, Mac OS X, iOS, Windows Phone nebo Xbox.

Aplikace Forms umožňuje vytvářet průzkumy, registrace, kvízy a další věci.

Planner umožňuje snadno sestavovat týmy, sdílet cíle a sledovat průběh společné práce – kdykoli a na jakémkoli zařízení.

Na stránce Lidé můžete organizovat svoje osobní kontakty a zobrazit adresáře, které jsou nastavené pro vaši školu.

Úkoly vám umožňují udržovat si přehled o věcech, které sice musíte udělat, ale které si nemusíte chtít dát do kalendáře.

Office 365 Video umožňuje sledovat, nahrávat a sdílet videa ve vaší škole.

Vytvořte nebo sledujte weby SharePointu Online, které vám usnadní organizování lidí, projektů a informací.

Office Delve zobrazuje přizpůsobené informace z Office 365 na základě toho, na čem pracujete a co je kolem vás nejpopulárnější.

Publikováním příspěvku v SharePointu Newsfeed můžete zahájit konverzaci s kýmkoli ve škole nebo s malou skupinou lidí.

Yammer je soukromá sociální síť, která vám i vaší škole pomáhá udržet si o všem přehled. Yammer vám umožňuje spojit se s těmi správnými lidmi, sdílet informace v rámci týmů a organizovat projekty tak, abyste mohli pracovat efektivněji a rychleji.

 

Učitelé mohou navíc bezplatně používat také tyto programy:

Class Notebook umožňuje učiteli rychle nastavit osobní pracovní prostor pro každého studenta, knihovnu obsahu pro podklady a prostor pro spolupráci při hodinách a tvůrčí činnosti, a to všechno v jediném poznámkovém bloku s bohatými možnostmi.

Staff Notebook vylepšuje a spravuje organizaci a spolupráci vyučujících. Pomocí této aplikace může ředitel školy nebo správce rychle nastavit osobní pracovní prostor pro každého člena personálu nebo vyučujícího, knihovnu obsahu na publikování sdílených informací a prostor ke spolupráci pro každého, aby mohli všichni spolupracovat v rámci jednoho výkonného poznámkového bloku.