SPŠS Olomouc v CAD programování opět mezi nejlepšími v ČR

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc se ve dnech 29.-30.3.2019 zúčastnila prestižní soutěže pro studenty středních škol Autodesk Academia Design a jako již tradičně uspěla. V rámci celorepublikového klání ve 2D kreslení a 3D modelování se umístila na třetím místě. Před ní se umístila jen pražská SPŠS a frýdeckomístecká SPŠ. V kategorii učitelů dokonce zvítězila, na prvním místě se totiž ve své kategorii umístil učitel technických předmětů ze SPŠS Ing. Adam Šiška.

Letošní již 25. ročník soutěže studentů a učitelů středních škol v CAD programování se uskutečnil v Praze. Střední průmyslová škola strojnická Olomouc se umísťuje mezi nejlepšími třemi školami pravidelně od roku 2013.

„Letos se soutěže zúčastnili studenti 3. ročníků. Jejich výsledky byly velice solidní, i když je škoda, že jako jednotlivci zůstali těsně pod stupni vítězů. Já jsem obhájil vítězství z minulého ročníku, za což jsem velmi rád. I když je třetí místo úspěch, určitě je co zlepšovat. Prostor ke zlepšení vidím v kategorii 3D tisku, určitě na tom budeme v průběhu dalšího školního roku pracovat. K tomu nám dopomohou i nové učebny a nové vybavení naší školy,“ zhodnotil úspěch v soutěži Ing.  Šiška. 

„Soutěž v Praze byla rozhodně zajímavá. Jako téma jsme dostali most. Konstrukce mostu nebyla jednoduchá, ale bylo fajn, že jsem se mohl podívat, jak konstruktéři pracují v praxi a vyzkoušet práci a řešení problémů pod tlakem. Určitě to jsou i cenné zkušenosti do budoucího zaměstnání,“ hodnotí přínos soutěže jeden ze zúčastněných studentů Zbyněk Seják.  „Celkové třetí místo mezi všemi technickými školami v republice, kterých bylo letos na soutěži dvaadvacet, je velmi pěkný výsledek a příslib do příštího roku, že by to mohlo být ještě lepší,“ uzavřel s novými ambicemi do dalších ročníků soutěže Ing. Šiška.

 Mgr. Monika Mackovíková