Výsledky a reportáž ze 14. ročníku regionální CAD soutěže

Nadvláda olomoucké strojárny v CAD programech pokračuje

Již od roku 2016 vládne Střední průmyslová škola strojnická Olomouc každoroční soutěži v CAD programech v Olomouckém kraji. Soutěž se uskutečnila ve spolupráci s partnerskými firmami a Olomouckým krajem. 14. ročník proběhl pod záštitou senátora Marka Ošťádala a hejtmana Ing. Josefa Suchánka, který osobně soutěž zahájil.

Soutěž proběhla v pátek 24. března 2023, přičemž se soutěžilo již tradičně v kategorii 2D kreslení v AutoCADu a 3D modelování v Inventoru. Dobrou zprávou je, že se po loňském „rozjezdovém pocovidovém“ roce zúčastnilo ve všech kategoriích více soutěžících. Soutěžní zadání dodaly samotné firmy, aby byla zaručena maximální objektivita.

Naše škola nominovala do kategorie 3D Libora Smitala ze 4.A a Jana Vráždila ze 3.C. Oba si vedli znamenitě a obsadili obě nejvyšší příčky. V kategorii 3D soutěžili i učitelé některých zúčastněných škol. Naši školu tradičně reprezentoval Ing. Adam Šiška, který potvrdil roli favorita na základě výsledků z posledních let.

V kategorii 2D se představili naši studenti Filip Vacek ze 2.C, který vyhrál školní kolo, a Jan Káfoněk ze 3.C. Oba byli tedy velmi namotivováni, což možná způsobilo, že na nejvyšší příčky tentokrát nedosáhli. Výše postavený v konečném umístění byl Jan Káfoněk, který se dostal na pomyslný bronz a jeho spolužák zůstal jen o jednu příčku za ním.

Olomoucká strojárna se stala absolutním vítězem mezi školami v Olomouckém kraji. Studenti i učitelé na stupních vítězů si díky darům od partnerských firem, Olomouckého kraje a Spolku při SPŠS Olomouc odnesli spoustu hodnotných cen, které jim předal ředitel pořádající školy Mgr. Karel Neumann. Ten byl z výsledků velmi potěšen a při vyhlášení poděkoval všem zúčastněným za podporu a přípravu soutěže.

Pořadí vítězů jednotlivých kategorií

Kategorie 2D: 1. místo Marek Kolíbal ze SPŠ Přerov, 2. místo Filip Vaníček ze Střední průmyslové školy Jeseník, 3. místo Jan Káfoněk  ze SPŠS Olomouc

Kategorie 3D: 1. místo Libor Smital ze SPŠS Olomouc, 2. místo Jan Vráždil ze SPŠS Olomouc, 3. místo Lukáš Oulehla ze SPŠ Přerov

Kategorie 3D učitelé: 1. místo Ing. Adam Šiška ze SPŠS Olomouc, 2. místo Ing. Martin Tomášek z VOŠ a SPŠ Šumperk, 3. místo Ing. Barbora Zavadilová, Ph.D. ze SPŠ a SOU Uničov

Vítězná škola: SPŠS Olomouc

Reportáž televize ZZIP:

Studentská reportáž ze soutěže (odkaz na facebook)

Článek o soutěži na webu Olomouckého kraje

Výsledky:

  Výsledky 2D (64,1 KiB, 158 hits)

  Výsledky 3D (108,4 KiB, 180 hits)

  Výsledky 3D učitelé (113,3 KiB, 175 hits)