Petice za nominaci sira Nicholase Wintona na Nobelovu cenu za mír

27. leden

„Den památky obětí holocaustu
a předcházení zločinům proti lidskosti“

Podnětem této piety se stalo datum 27. ledna 1945,
kdy došlo k osvobození nacistického vyhlazovacího
koncentračního tábora v Osvětimi.

Osvobození Osvětimi v lednu 1945 otevřelo naplno bránu poznání, kam až může dojít zrůdnost některých myšlenkových a politických směrů. Ale je dobré si připomenout i druhý pól této politováníhodné etapy dějin – tedy lidi a činy, které zůstávají nadějí pro nás i všechny budoucí generace. Takovým příkladem je příběh sira Nicholase Wintona, dnes již 103letého zachránce 669 židovských dětí, které by jinak skončily v plynových komorách koncentračních táborů. Příběh ukazuje, co je možno dělat pro záchranu lidí a lidství v nejsložitějších podmínkách.

Ve spojení s návštěvou filmového představení „Nicholas Winton – síla lidskosti“, které již měli někteří studenti možnost zhlédnout, stejně jako se účastnit mnohých aktivit v rámci školního projektu o problematice „holocaustu“, máme jedinečnou příležitost opětovně se jako škola připojit k petiční akci na podporu nominace sira Nicholase Wintona na Nobelovu cenu míru pro rok 2013. Studentskou petiční akci na naší škole organizuje 6 žáků v rámci hodin dějepisu a občanské nauky. Připojit svůj podpis na petiční arch mohou i pedagogové a studenti dálkového studia.

Děkujeme.

Mgr. Vladislava Heglasová 

odkaz: http://goo.gl/ZQX9u  

Jeden čin mladého Angličana změnil svět.

Vzdělávací projekt Nickyho rodina

Vzdělávací projekt Nickyho rodina je založen na dvou úspěšných filmech – dokumentu “Nicholas Winton – SÍLA LIDSKOSTI” a novém filmu “NICKYHO RODINA”. Více informacízde.