Finále celostátního kola soutěže v CAD modelování nekompromisně ovládli studenti SPŠS Olomouc

Výuka by měla bavit. A výborným nástrojem jsou soutěže, kde můžeme porovnat, jaké jsou dovednosti a znalosti našich studentů ve srovnání s ostatními. Po vyhodnocení 1. kola soutěže bylo 10 nejlepších soutěžících pozváno do finálového kola, které bylo realizováno formou online vysílání ve stanovený den. Z naší školy se mezi 10 finalistů probojovali 4 studenti, což byl velký úspěch. Ale to jsme ještě netušili, že to pravé ořechové nás ještě čeká!!

Finále celostátního kola soutěže v CAD modelování proběhlo online 7. dubna 2021 s využitím platformy TEAMS. Účastníci finále měli vymezený čas dvou hodin na zpracování zadaného modelu. Organizátoři se inspirovali oblíbenou hračkou nedávné doby, spinnerem. Letošní finále výrazně ovládli studenti ze Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci. Skvělý výkon ukázal vítěz Vít Budina z 3. C, který získal v hodnocených parametrech maximální počet bodů a stal se absolutním vítězem! Ale i ostatní studenti zabodovali, neboť první tři místa patřila právě našim borcům! Druhé místo obsadil Vít Polišenský z 3. C a 3. místo patřilo Tomáši Vackovi ze 4. B. Další soutěžící z naší školy Martin Dvořák z 3. B obsadil 10. místo.

„Všem účastníkům finále gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Poděkování patří našim finalistům, ale i jejich učitelům. Výsledek soutěže ukazuje, že i v této době distanční výuky máme výborné studenty a škola patří mezi prestižní odborné školy regionu. Právě takové soutěže v odborných dovednostech prokazují vysokou úroveň vzdělávání na naší škole, ale i to, že prostě kluci umí a v praxi se určitě neztratí,“ řekl Mgr. Karel Neumann, ředitel školy.

Více o soutěži: http://3eprahaedu.cz/soutez-cad-2021/

-haf-

 

Stránka o semifinále soutěže a modelování anemometru:

Semifinále celostátní soutěže v CAD modelování 3E Praha 2021