Hoaxhunteři ze SPŠS Olomouc druhým nejlepším týmem v kraji, v ČR z 643 týmů pátí

24. ledna 2024 se uskutečnilo první kolo celorepublikové soutěže v mediální a informační gramotnosti českých středoškoláků Mediální olympiáda. V on-line testu tříčlenných týmů v mediální gramotnosti si vedl nejlépe tým Hoaxhunters ve složení Jonáš Feranec, Joel Šturm (oba 3. A) a Jakub Navrátil (3. E), který se umístil se ziskem 57 bodů na výborném druhém místě z 34 týmů v rámci Olomouckého kraje, se ztrátou pouhého jednoho bodu na vítězný tým. V rámci celé republiky naši Hoaxhunteři získali celkově fantastické páté místo. S 57 body by tým Hoaxhunters zvítězil v 9 krajích České republiky, v silně zastoupeném Olomouckém kraji to však stačilo „pouze“ na nepostupové druhé místo.

Velmi dobře si vedl také druhý soutěžní tým SPŠS – Šroubkaři, který tvořili studenti maturitního ročníku 4. B ve složení Matouš Havlena, Michal Navrátil a Lukáš Neumann. I tento tým byl úspěšný, získal 53 bodů a dosáhl tak čtvrtého nejlepšího bodového zisku ze všech soutěžících týmů v rámci Olomouckého kraje. Dokonce ani nováčci naší školy, tým složený ze studentů 1. ročníku, soutěžící pod názvem Strojaři, se neztratili. V silné konkurenci týmů získali Petr Oulehla, Petr Líňa a Karolína Holly (1. C) hezkých 36 bodů a také jejich výsledné bodové skóre patřilo k nadprůměrným výsledkům v rámci soutěžících týmů ze středních odborných škol a učilišť.

Hlavním organizátorem Mediální olympiády je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, na pořádání Mediální olympiády se podílí Ostravská univerzita a Univerzita Palackého v Olomouci, Akademie ČTK a Wikimedia CZ. Akce se koná pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla, ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové, europoslance Luďka Niedermayera, rektora Ostravské univerzity Petra Kopeckého, MŠMT a NÚKIB.

Mgr. Monika Mackovíková, učitelka ČJL a NJ

Děkujeme všem zúčastněným studentům za skvělou reprezentaci školy.