Karty ISIC pro nové žáky

Všem novým žákům, kteří projeví zájem o vydání karty ISIC, budeme tyto karty vyřizovat v září první týden školní docházky.

Karta bude stát 290 Kč, a bude platit od okamžiku vyřízení do prosince následujícího roku (tj. 15 až 16 měsíců), poté je možné ji prodlužovat za cenu 180 Kč/rok.

Zájemci budou potřebovat především svou fotografii průkazového formátu v elektronické podobě (.jpg). Stačí, když žáka někdo vyfotí digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem a fotografii ořízne tak, aby poměr stran odpovídal přibližně průkazové fotografii, aby na fotce nechyběla žádná část hlavy (zejména vršek) a aby byla na neutrálním pozadí. Druhá možnost je oskenovat papírovou průkazovou fotografii, která ale na sobě nesmí mít žádná cizí razítka, a sken musí být také vhodně oříznutý (tj. nikoliv velké bílé pole s malou fotografií v rohu nebo uprostřed). Minimální rozlišení skenu by mělo být 300 dpi. Fotografii potom zašle na adresu kamenicek.jan(zavin)spssol.cz .

Veškeré potřebné informace se noví žáci dozvědí hned po nástupu do školy. Pokud by někdo měl s pořízením fotky problémy, může navštívit vyučujícího Jana Kameníčka, kabinet ve 3. patře, který mu pomůže.