Mimořádný úspěch Nicolase Zelendy 

Can You Speak Business English? Na tuto otázku může žák naší 1.B, Nicolas Zelenda, bez váhání odpovědět: „I definitely can.“ Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 se skupina našich žáků ve složení Nicolas Zelenda (1.B), František Stratil (3.C) a Šimon Doubrava (3.E) zúčastnila 7. ročníku Krajské soutěže v odborné angličtině pořádané Obchodní akademií a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky v Přerově. Záštitu nad soutěží stejně jako v předchozích letech převzal uvolněný člen Rady Olomouckého kraje RNDr. Aleš Jakubec, Ph.D. Letošní kolo probíhalo za účasti 27 soutěžících z deseti střední odborných škol z České republiky i Slovenska. Přestože na naší škole se odborná angličtina orientuje na spíše oblast strojírenství a Nicolas Zelenda je teprve „prvák“, zazářil na celé čáře. Zvítězil nejen jako THE BEST READER, ale ovládl i celkové pořadí soutěže v kategorii jednotlivců. Dojatý a rozechvělý Nicolas nemohl tu spoustu cen ani unést, ale František se Šimonem mu ochotně pomohli s jejich převozem do domovské Olomouce. 

„Vůbec jsem to nečekal. Zatím jsem byl vždycky na soutěžích maximálně druhý,“ skromně prohlásil krátce po vyhlášení výsledků Nicolas, kterého baví nejen angličtina. Zabývá se také počítači, programováním a 3D tiskem.  

Gratulujeme Nicolasovi k mimořádnému úspěchu a přejeme jemu i naší škole, aby byl prvním z mnoha. Oběma dalším odvážným reprezentantům, tedy Františkovi a Šimonovi, děkujeme za pomoc i podporu.  Vítězný návrat do Olomouce byl vskutku příjemný. Doufejme, že tento úspěch namotivuje i další žáky k zájmu o studium odborné angličtiny, abychom se mohli radovat i příští rok.  

Mgr. Eva Fojtová