@NET

 WiFi

studenti mají k dispozici WiFi s názvem SPSSOL_Studenti

učitelé mají k dispozici WiFi s názvem SPSSOL_Ucitele

přihlášení k těmto sítím vyžaduje zadat uživatelské jméno a heslo stejně, jako přihlášení do školní sítě ve škole.

 

Příklad:

jméno: novak.jan

heslo:  123456

 

pokud by některá verze Androidu nebo iOS vyžadovala stažení certifikátu, je možné si jej stáhnout zde. Stažení certifikátu vyžadují stará Windows, jako např.: XP, Vista, 7, 8, 8.1

Návod na instalaci certifikátu pro připojení k WiFi pro Windows 7 je zde:

  navod_na_pripojeni_k_wifi.pdf (588,2 KiB, 1 032 hits)

 

Intranet

přihlášení do intranetu školy z internetu vyžaduje zadat uživatelské jméno a heslo stejně, jako přihlášení do školní sítě ve škole (viz příklad výše).

 

Disk K:

přihlášení z internetu k Disku K, na internetu viditelném v doméně vyuka.spssol.cz adresáři ~výuka , vyžaduje zadat uživatelské jméno a heslo stejně, jako přihlášení do školní sítě ve škole (viz příklad výše).

 

Pokud se připojení k adresáři výuka nedaří, nainstalujete si tento certifikát COMODO.

Certifikát COMODO je součástí aktualizací Windows a instaluje se automaticky, ale může se stát, že se dotyčná aktualizace a tím ani certifikát nenainstaluje. Pokud už musíte certifikát COMODO instalovat ručně, tak si zkontolujte, zda máte operační systém aktualizovaný.

 

Poznámka: každý internetový prohlížeč vás při přihlášení k disku K vyzve na zadání jména a hesla. Pokud okno se jménem a heslem neuvidíte, zkontrolujte, zda toto okno nezůstalo skryté, nebo zkuste jiný prohlížeč (Edge, Firefox, Chrome, Opera, Safari …).

 

Prospěch

na stránce Prospěch se hlásíte do systému Bakaláři. Bakaláři jsou samostatný systém, který má svoje přihlašovací jméno a svoje heslo. Přihlašovací jména a hesla do Bakalářů vydávají třídní učitelé na počátku studia. Svoje vlastní jméno a heslo do systému Bakaláři obdrží student, rodiče a dohled (pokud je se souhlasem studenta používán. Jedná se obvykle o personální oddělení podniku, který vyplácí stipendium).

Příklad přihlášení do Bakalářů studenta novak.jan:

Přihlašovací jméno: iernakfh
heslo: fs84wdf4

 

Office 365

Studenti a učitelé mají možnost používat bezplatně Office 365 a webové úložiště OneDrive o velikost 1TB (OneDrive je podobný Google drive, Dropbox, iCloud).

Přihlášení je na adrese office.com svým jménem a heslem do školního PC (jméno je ve tvaru prijmeni.jmeno@spssol.cz).

Více informací o aplikacích zde.

 

Eduroam

Střední průmyslovou školu strojnickou Olomouc jsme jako první střední školu na Moravě připojili do elitní sítě Eduroam, do které jsou připojeny nejvýznamnější univerzity, úřady, knihovny, další významné instituce a několik nejlepších střednich škol. V praxi se to projeví tak, že kdekoliv uvidíte na svém mobilu, nebo notebooku wifi sít Eduroam, budete se k ní moci bezplatně připojit a budete mít stejný přístup, jako byste byli připojeni k wifi síti ve škole.

Připojené organizace

Pokrytí ČR

Pokrytí svět

Pro zprovoznění připojení, např. před vaší dovolenou, nebo prázdninami, je nejlepší postup připojit se nejprve k wifi síti školy, tj. k SPSSOL_Studenti nebo k SPSSOL_Ucitele.  Do sítě Eduroam se hlásíte obdobně, jako do sítě školy. Jméno je prijmeni.jmeno@spssol.cz a Heslo je vaše heslo do školní sítě. Rozdíl je jediný: ve školní síti za prijmeni.jmeno můžete a nemusíte zadávat @spssol.cz , v síti Eduroam @spssol.cz zadat  musíte.

Návod na připojení je na stránce NET v sekci Eduroam, nebo přímo zde: popis pro připojení mobilů a notebooků.

Pokud by vás zajímaly, zde jsou další informace k Eduroam.

 

Doporučená konfigurace PC pro CAD

je na stránce Doporučená konfigurace PC pro CAD.