Ohromný úspěch SPŠS Olomouc na celostátní CAD soutěži

V polovině března se po roce opět konala mezinárodní CAD soutěž Autodesk Academia Design pořádaná společností Computer Agency. Tento ročník soutěž hostila Střední průmyslová škola v Přerově. Studenti soutěžili ve 3 kategoriích – 2D kreslení v programu AutoCAD Mechanical, 3D modelování v Autodesk Inventoru a 3D tisk. Pedagogovétaktéž měli možnost porovnat své dovednosti mezi sebou ve 3D modelování. 

Soutěž byla rozdělena do dvou dnů. První páteční den proběhlo samotné soutěžení v kategoriích proložené přednáškami a prohlídkou hostitelské školy. Vše bylo zakončeno společnou večeří s organizátory. Druhý den se všichni účastníci sešli v ranních hodinách ve škole, přičemžsoutěžící v kategorií 3D tisku pokračovali v kompletaci svýchvýrobků dle zadání, učitelé hodnotili soutěžní výkony a zbylým studentům hostitelská škola připravila prohlídku města Přerova.

Zhruba v poledne sobotního dne nic nebránilo oznámení výsledků, které pro naši školu byly nadmíru pozitivní. V kategorií 3D modelování mezi studenty se na 1. místě umístilstudent třídy 4.C Jan Vráždil, díky čemuž tuto pozici po úspěchu z minulého ročníku podruhé v řadě obhájil. Mezi pedagogy se tím nejlepším stal Ing. Adam Šiška a spravil si tak chuť po loňském druhém místě. V kategorii 3D tisku nesoutěžili jednotlivci, ale skupinky náhodně vybraných studentů z různých zúčastněných škol. Na 1. příčce se umístila skupina, které byl součástí i náš student třídy 2.D Jakub Střelec, což je v této kategorii od jejího vzniku největší úspěch naší školy. Kromě kategorie 2D kreslení tak naše škola ovládla všechny soutěžní kategorie.

Kromě výše zmíněných vítězů reprezentovali školu ještě Jan Ženožička (4.C), Jan Káfoněk (4.C), Libor Sýkora (3.B) a Vít Tříska (2.B). Tito studenti sice na pódiová umístění nedosáhli, avšak společným součtem všech výsledků ze všech kategorií obdržela právě naše Olomoucká „strojárna“ cenu „Vítězná škola“. Na jeden rok tak SPŠS Olomouc má cenný putovní pohár ve své moci. Zároveň se opět potvrdilo, že škola patří mezi TOP školy v české a slovenské republice ve výuce CAD programů, na stupních vítězů mezi školami se totiž drží nepřetržitě již od roku 2013.

Všem soutěžícím moc děkujeme za vynikající reprezentaci školy a pevně doufáme, že vítězné pozice napříč všemi kategoriemi budou naši studenti obsazovat i v příštích ročnících.