Okresní kolo SOČ má už své vítěze

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. Historie SOČ se začala psát již v roce 1979, tehdy byla ještě soutěží československou. SOČ je soutěží víceoborovou, mezi 18 soutěžními obory si vybere každý, ať studuje na kterémkoliv typu střední školy. SOČ přitom není jen vědomostní soutěží. Soutěžící prokazují zejména schopnost samostatné práce a na rozdíl od jiných středoškolských soutěží si ve všech kolech vyzkouší obhajovat práci před odbornou porotou. Rozvíjíte tedy i své prezentační dovednosti a schopnost reagovat na dotazy porotců. Více o soutěži: https://www.soc.cz/soc-krok-za-krokem/. Záštitu 44. ročníku Celostátní přehlídky prací Středoškolské odborné činnosti udělila předsedkyně Akademie věd ČR prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc.

Ve středu 21. 4. proběhlo okresní kolo SOČ v Olomouci formou videokonference v prostředí meet.google.cz. Naši školu reprezentovali v oboru strojírenství 3 studenti 4. ročníků:

  1. Vít Budina – téma: Model dvoudobého spalovacího motoru, obsadil 1. místo a postupuje do krajského kola
  2. Petr Hlatký – téma: Agregát z elektrocentrály, obsadil 3. místo a jde do licitace, tj. o případném postupu se bude ještě jednat mezi okresy
  3. Martin Dvořák – téma: Horské kolo, obsadil 4. místo a jeho práce jde také do licitace

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!