Olomoucká argubitka

Dne 10. února 2017 se v Olomouci v Domě dětí a mládeže konala soutěž v debatování, kterou pořádala Česká debatní společnost tradičně ve spolupráci se Zastupitelstvem mládeže Olomouckého kraje.

Byly zadány celkem 3 teze, na které se museli soutěžící předem pečlivě připravit:

1. Měla by ČR odejít z EU?

2. Měla by se zrušit povinná maturita z matematiky?

3. Mělo by se zakázat vlastníkům soukromých společností kandidovat do politiky?

Soutěže se účastnilo více než 15 týmů a každý tým debatoval celkem třikrát. V každém kole soutěžily mezi sebou tři týmy. Cílem debaty bylo obhájit tu stranu z tématu, která byla účastníkům přidělena, a mít silnější argumenty než soupeři.

Za naši školu byly vyslány 2 soutěžní týmy: ze 3. C Miroslav Kořenek a Adam Fohler a z 1. C Ondřej Brhlík a Jan Marčík. Z 18 soutěžních dvojic se umístil tým ze 3. C na krásném 7. místě před soutěžními týmy převážně z gymnázií. Tým z 1. C skončil v soutěži na 12. místě.

„Nepodcenili jsme ani přípravu a vyplatilo se to, po dvou debatách, ve kterých jsme byli druzí, jsme se chystali v předsálí, kde pro nás bylo připravené bohaté občerstvení, na vítěznou debatu třetí. Následovalo sčítání všech bodů a pro nás soutěžící přátelské povídání si se soupeři. Osobně považujeme letošní kolo debatiády za vydařené a těšíme se, až se opět budeme moci takto soutěžně vypovídat.“

Miroslav Kořenek

„ Debatování jsme si užili a vzhledem k tomu, že se jednalo o naši první takovou soutěž, jsme byli se svým výsledkem spokojeni.“

Ondřej Brhlík