Školní CAD soutěž zcela ovládli studenti třídy 4.C

Ve středu 13. března 2024 se uskutečnilo školní kolo CAD soutěže. Tradičně se soutěžilo ve dvou kategoriích, a to ve 2D kreslení v programu AutoCAD Mechanical a ve 3D modelování v programu Autodesk Inventor. Studenti všech tříd si mezi sebou mohli porovnat své dovednosti v ovládání těchto programů.

Do letošního ročníku se v obou kategoriích přihlásilo méně studentů než v předchozích letech, avšak jejich výkony byly o to kvalitnější. A to zejména v kategorii 2D, kde soutěžilo sice pouze 7 studentů, ale všichni předvedli vynikající výkony. Na nejvyšší stupeň vítězů však mohl dosáhnout pouze jeden student a tím se stal Jan Ženožička ze 4.C, který těsně porazit všechny tři medailisty z loňského ročníku školní soutěže. Naopak loňskému vítězi Filipu Vackovi se tentokrát nedařilo a skončil mimo stupňů vítězů.

V kategorii 3D mezi sebou bojovalo 16 studentů, přičemž rozdíly mezi jednotlivými studenty byly markantnější než v kategorii 2D. Jasně nejlepší byl loňský celorepublikový vítěz v soutěži Autodesk Academia Design Jan Vráždil ze 4.C. Z celkových výsledkových listin, které si můžete prohlédnout níže, je patrné, že studenti této třídy obsadili drtivou většinu medailových pozic, přičemž již zmínění vítězové obou kategorií si odnesli každý po dvou trofejích.

Soutěž také sloužila jako kvalifikace pro nadcházející regionální a republiková klání, kterých se naše škola zúčastní. Nejlepší studenti v každé kategorii se tedy (kromě finanční poukázky do Decathlonu a originálního poháru z 3D tiskárny) mohou těšit na reprezentování školy a možnost poměřit se s nejlepšími studenty z ostatních škol v ČR. Organizační tým školního kola by chtěl všem studentům poděkovat ze účast a snahu dosáhnout co nejlepšího výsledku. Oceněným ještě jednou gratulujeme a doufáme, že na své výsledky navážou při dalších soutěžích.

Zapsal: Ing. Adam Šiška