Školní kolo olympiády v anglickém jazyce 

Jako každý rok, i letos se na naší škole konala olympiáda v anglickém jazyce, jejímž cílem je komplexně prověřit jazykové dovednosti přihlášených. Klání se mohou účastnit všichni žáci, od prvního ročníku až po maturanty.  

V pondělí 16. ledna 2023 se několik desítek odvážlivců shromáždilo ve čtvrtém patře školy, aby zasedli k písemnému testu, který byl prvním stupněm k postupu do okresního kola. Tato část se sestávala z poslechového cvičení, čtení s otázkami prověřujícími porozumění textu a úkolů zaměřených na práci s jazykem. Nejúspěšněji z tohoto kola vyšli v první kategorii (1. a 2. ročník) Štěpán Masařík (2.B), Jakub Špičák (1.B) a František Stratil (2.C). Druhou kategorii (3. a 4. ročník) ovládli Bogdan Romanov (3.D), Adam Trbola (4.C) a Jan Káfoněk (3.C). Tito studenti postoupili do ústního kola soutěže, v němž předvedli velmi vyrovnané výkony. Do okresního kola nakonec postoupili František Stratil za mladší kategorii a za „seniorskou“ Bogdan Romanov

Okresní kolo soutěže se bude konat 16. února 2023 v DDM Olomouc. Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v okresním kole. 

Za pořadatele: 

Mgr. Eva Fojtová 

Mgr. Dita Havelková 

Mgr. et Bc. Jana Kameníčková