Strojaři v Bavorsku

14. 6. vyrazila skupinka 8 žáků s p. učitelkou Skopalíkovou směr Německo – Mnichov. Přestup v Plzni jsme si zpestřili hodinovou procházkou po centru Plzně a prohlídkou nově zrekonstruované kubistické budovy hlavního nádraží. Už samotná cesta do Mnichova se skotskými fanoušky oděnými v typických kiltech mířícími do Mnichova na zápas UEFA EURO 2024 byl tak trochu adrenalinový zážitek.

Po příjezdu se žáci setkali s německými kamarády a víkend strávili v hostitelských rodinách. V pondělí nás čekalo přivítání ředitelkou školy na FOSBOS München a prohlídka školních prostor a odborných učeben s ukázkami výuky. Odpoledne začínal bohatý týdenní program. Poznali jsme Mnichov a jeho památky, které nás ohromili svou monumentálností, rozsáhlé parky a náměstí. Kluky samozřejmě zaujala kultovní surfařská vlna v umělém kanálu řeky Isar v Englischer Garten. V úterý jsme absolvovali celodenní výlet na pohádkový zámek Neuschwanstein Ludvíka II Bavorského a k vodopádu Marienbrücke, obdivovali nádherné a dechberoucí scenérie alpských hor a osvěžili jsme se v chladivé a průzračné vodě Alpensee. Středa se nesla v duchu technického poznávání – navštívili jsme muzeum letectví a odpoledne planetárium v areálu Technické univerzity Mnichov. Exkurze s prohlídkou byla vedena v angličtině a byla velice zajímavá i díky moderním technologiím a exponátům. Po oběde v menze jsme nemohli nenavštívit budovu matematického ústavu, ve které se nachází ohromná skluzavka přes celé patro, kterou jsme hned vyzkoušeli. Ve čtvrtek jsme si prohlédli školní dílny
a odpoledne prošli centrum města s průvodkyní. V pátek jsme se vypravili prozkoumat rozsáhlý areál Olympijského stadionu a s klukovským nadšením jsme si prošli prostory návštěvnického centra BMW.  

O tom, že si žáci obou škol navzájem rozuměli, svědčí i společné aktivity, které kluci podnikali po skončení společného programu – volejbal v Englischer Garten, sledování ME ve fanzóně v Olympijském parku.

Týdenní program byl hodně nabitý, občas náročný, ale zážitky a nová přátelství za to stály!  😊