Strojírenství pro vozíčkáře

Jste odkázání na invalidní vozík? Baví vás technika? V tom případě vám nabízíme studium strojírenství. Absolventi střední průmyslové školy strojnické jsou velmi žádáni v praxi a řada firem je schopna a ochotna zaměstnat i vozíčkáře.

 

Jaké může být vaše budoucí uplatnění?

Můžete pracovat jako konstruktér strojař po absolvování oboru počítačová podpora konstruování, ale také jako programátor a obsluha CNC strojů, které vás naučíme ovládat ze speciálního elektrického invalidního vozíku v oboru počítačová podpora výroby. Pokud máte rádi řízení strojů a kombinace mikroelektroniky a mechaniky, kterou zdůrazňuje Průmysl 4.0, může být vaším oborem mechatronika. Zajímá vás automobilová technika, výroba světel či jiných plastových částí? Potom je pro vás obor zpracování plastů.

 

Střední průmyslová škola strojnická v Olomouci nabízí následující možnosti studia:

4leté denní studium zakončené maturitou pro absolventy základní školy v oboru strojírenství se zaměřením na počítačovou podporu konstruování, počítačovou podporu výroby, mechatroniku a v oboru zpracování usní, plastů a pryže se zaměřením na zpracování plastů.

1roční denní pomaturitní studium v oboru strojírenství se zaměřením na počítačovou podporu konstruování pro absolventy s ukončeným středním vzděláním v netechnickém oboru.

2leté dálkové pomaturitní studium v oboru strojírenství se zaměřením na počítačovou podporu konstruování pro absolventy s ukončeným středním vzděláním v netechnickém oboru.

 

Rekvalifikační kurz hrazený Úřadem práce

Na základě požadavků jednotlivých úřadů práce může být pro skupinu vozíčkářů otevřen jednoroční denní Specializovaný rekvalifikační kurz v rámci pracovní rehabilitace v oboru počítačová podpora konstruování. Kurz má stejný obsah a rozsah studia jako 1roční denní pomaturitní studium, ale nevyžaduje maturitu účastníků kurzu. Proti dennímu studiu je rozvrh hodin upraven pro potřeby přesunu skupiny 6 – 12 vozíčkářů v rámci školy a je navýšen počet hodin výuky obsluhy CNC strojů. Účastníky kurzu musí přihlásit Úřad(y) práce, který(é) kurz také hradí. Minimální počet je 6 účastníků.

 

Ubytování vozíčkářů

Ubytování až 12 vozíčkářů pomaturitního studia a rekvalifikačního kurzu může být zajištěno již nyní v bezbariérových pokojích kolejí Univerzity Palackého.

Ubytování žáků vozíčkářů 4letého denního studia (15–19 let) v domově mládeže může být zajištěno po dokončení rekonstrukce domova mládeže SŠP, Rooseveltova 79, Olomouc.

S ohledem na skutečnost, že Olomouc je na mnoha místech bezbariérová, je možné si zajistit ubytování žáků, pomaturitních studentů i účastníků rekvalifikačních kurzů i jinde.

 

Doprava

Všechny autobusy olomoucké MHD a zhruba polovina tramvají jsou nízkopodlažní a umožnují přepravu vozíčkářů. Vlakové i autobusové nádraží je přístupné pro vozíčkáře.

 

Bezbariérová střední průmyslová škola

Škola se stala bezbariérovou v září 2019 a někteří její zaměstnanci se pohybují na invalidním vozíku. Prosíme vozíčkáře, aby svůj zájem studovat oznámili co nejdříve, nejlépe již nyní, a my tak mohli připravit specifické podmínky pro předpokládaný počet studentů-vozíčkářů.

 

Kontakty

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc
17. listopadu 995/49
779 00 Olomouc
e-mail: spssol@spssol.cz
tel.: 585 549 111-113
fax: 585 549 110

 

Pedagogové a nepedagogičtí pracovníci.

 

 

 

 

 

Strojírenství pro vozíčkáře

Studium pro vozíčkáře

Střední škola s ubytováním pro vozíčkáře

Studijní obor vhodný pro vozíčkáře

Kam na střední školu pro vozíčkáře

Vozíčkář – střední škola