Uklízíme pro dnešek i pro zítřek

img_20161014_093441

Úklid okolí školy a blízkého parku

Cílem projektu bylo kromě samotného úklidu také to, aby i naši mladí a prozatím “bezstarostní” studenti pochopili, že to, jak se chovají k přírodě oni dnes, bude významné pro to, v jaké přírodě budou jednou chtít vychovávat své děti.

Hlavní myšlenka naší činnosti tedy směřovala k tomu, aby studenti pochopili smysl “UDRŽITELNÉHO ROZVOJE” nejen ve vztahu k velkým firmám a průmyslu, ale samotnou podstatu a důležitost jejich uvažování a jednání jako jednotlivců ve vztahu k budoucím generacím, tedy i k jejich dětem.

Den, kdy jsme se rozhodli pomoci, se nám odměnil už na jeho začátku. Počasí bylo parádní, a tak venku bylo všem lépe než v učebnách. Ne všem bylo sbírání odpadků příjemné, ale pod vlivem skupiny, dobré nálady a místy humorným situacím se nakonec každý zapojil. Podařilo se nám uklidit nejen areál školy, ale taká přilehlé ulice a část blízkého parku. Velice mě ale zamrzelo, když jsem se v pondělí jednou z ulic prošel a znovu zde sbíral prázdné PET lahve. Když už nemůžeme změnit ostatní, doufám, že se nám touto akcí podařilo změnit alespoň sebe. Za účast, především tu aktivní, všem studentům děkuji.

Odkaz na náš projekt: https://www.72hodin.cz/2016/projekty/uklizime-pro-dnesek-i-pro-zitrek

S pozdravem a přáním čistých a prosluněných dní, Jan Baše.

Zde všude jsme uklidili.
Zde všude jsme uklidili.

Fotogalerie: