Žák 3. C Mark Alan Douglas se zúčastnil Českého poháru v plavání, ve kterém se dostal až do finálového kola

O víkendu 25.-26.11. se uskutečnilo ve Zlíně předposlední kolo Českého poháru v plavání. Byly to zároveň poslední závody před nejdůležitější akcí zimní sezony (ME a Zimní MČR). Olomoučtí plavci se představili ve výborné formě, i když zpravidla startovali ve svých doplňkových disciplínách. Třikrát zvítězila Barbora Janíčková (50 m znak 0:27.45, 100 m znak 0:59,49 – rekord oddílu a 50 m volný způsob-0:25.06). Dále obsadila 4. místo na 100 m prsa v čase 1:10,39 a  5. místo na 50 m prsa časem 0:32,70 oba výkony jsou novými rekordy oddílu. Jednou vyhrála i Katka Burianová na 50 m motýlek, ve finále pak plavala v osobních rekordech 100 m PZ a 100 m VZ. 200 m VZ vyhrál náš “host” ze Slovenska Laura Benková, dále pak obsadila 2. místo na 400VZ.  Jednou byl bronzový na 100 m prsa Vojta Maťátko. Ve finále se dále představili Mark DouglasMilan Šišma a Kateřina Pacovská.