Společenská odpovědnost na SŠ

Zástupci SPŠS Olomouc se zúčastnili prvního ročníku konference zaměřené na společenskou odpovědnost a její podporu na středních školách.  Konference se uskutečnila v nádherných prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci Pedagogické fakulty a Olomouckého kraje.

,,Na akci byly velmi zajímavé přednášky, na kterých se ve velké míře představovala dobrovolnická činnost. Také jsme se mohli zapojit do diskusí na toto a další témata. Velmi se mi líbil workshop v druhé části konference, na kterém byl představen program FAST, který má za úkol zlepšování vztahů a spolupráce rodičů a školy,” zprostředkovala své postřehy studentka 2. ročníku Kristýna Soukopová.

„Dobrovolnictví je jednou ze skvělých příležitostí, jak šířit dobro a měnit prostředí kolem sebe. V zahraničí je zcela běžné, že kromě studia se studenti věnují dobrovolnickým aktivitám. Na naší škole studenti také pravidelně darují krev a aktivně pomáhají v různých charitativních sbírkách. Ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Univerzity Palackého budeme hledat ještě i další možnosti a příležitosti pro naše studenty, jak se do různých projektů zapojit,“ zhodnotila na závěr Mgr. Mackovíková.